kpk

Na bydgoskiej uczelni w gmachu Instytutu Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbył się coroczny Dzień Turysty. Do udziału w przedsięwzięciu został zaproszony Krajeński Park Krajobrazowy, który obok wielu wystawców mógł zaprezentować walory przyrodniczo-turystyczne regionu Krajny.

Piękno naszego regionu podziwiali nie tylko bydgoszczanie, ale także osoby z różnych części Polski oraz zagranicy. Walory turystyczne zaprezentowane przez dyrektora Krzysztofa Wojtkowiaka i kierownika Krajeńskiego Parku Krajobrazowego Mirosława Łebek zwróciły szczególną uwagę przedstawiciela ambasady Bułgarii w Polsce Pana Yordana Dragancheva, który zapowiedział, że odwiedzi Krajnę zachęcając do tego również znajomych z Bułgarii.

 

Miejmy nadzieję, że fascynacja naszymi pięknymi okolicami będzie początkiem współpracy bułgarsko-krajeńskiej, która zaowocuje wakacyjnym wypełnieniem ośrodków wczasowych i gospodarstw agroturystycznych gośćmi z zagranicy. Liczne zainteresowanie stoiskiem KPK potwierdza, że krajeński krajobraz wyróżnia się spośród innych krajobrazów nietuzinkowym pięknem zachęcając do odwiedzenia Krajny osób z najdalszych zakątków świata.