wpk

Samorząd województwa organizuje 10 pięciodniowych wyjazdów na „zielone szkoły” w 2019 r. w naszych parkach krajobrazowych. To bezpłatna oferta dla 40-osobowych grup uczniów i ich opiekunów. Z aktywności tej mogą skorzystać placówki, które nie korzystały z tej formy zajęć w roku 2018.

- To kolejne, tym razem dłuższe wyjazdy do parków krajobrazowych, które organizujemy z myślą o edukacji ekologicznej młodzieży oraz promocji najatrakcyjniejszych przyrodniczo miejsc w naszym regionie. Zapewniamy ciekawe zajęcia w plenerze i wiele atrakcji. Przekazana w ten sposób wiedza z całą pewnością zostanie w głowach na dłużej – mówi marszałek Piotr Całbecki.  

Czytaj więcej...

Mamy przyjemność zaprosić placówki edukacyjne regionu, gmin sąsiednich województw, które znalazły się w obszarze parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego oraz Parku Narodowego Bory Tucholskie, do udziału  w darmowych jednodniowych wycieczkach po kujawsko-pomorskich parkach krajobrazowych. Wycieczki finansowane są w ramach realizowanego przez Województwo Kujawsko-Pomorskie projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”.

Wycieczki odbywać się będą w miesiącach kwietniu i maju 2019 r.

Z aktywności tej mogą skorzystać placówki, które nie korzystały z tej formy zajęć w roku 2018.

Czytaj więcej...

  Dnia 24.09.2018 roku Wdecki Park Krajobrazowy odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego w Osiu. Były dwie grupy przedszkolaków:      starszaki i maluchy. Dzieci brały udział w prelekcji "Drzewa naszych lasów", czyli jakie drzewa możemy spotkać np. będąc na spacerze w    lesie, a następnie w Ogrodzie Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Osie dzieci brały udział w prelekcji terenowej z niespodziankami.      Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymali upominki sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i        Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Czytaj więcej...

  W dniu 12.09.2018 roku do Wdeckiego Parku Krajobrazowego przyjechały przedszkolaki z przedszkola "Aniołowo" w Świeciu. Dzieci na      początku uczestniczyły w prelekcji na temat drzew jakie możemy spotkać w naszym lesie a następnie w Ogrodzie Edukacji Ekologicznej      przy Nadleśnictwie Osie brały udział w spacerze z niespodziankami. A na końcu otrzymali upominki od Parku sfinansowane ze środków        Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Czytaj więcej...

W dniu 25.10.2018 roku pracownicy Wdeckiego Parku Krajobrazowego wybrali się do niepublicznego przedszkola "Polanka" w Bydgoszczy, aby przeprowadzić z dziećmi pogadankę na temat "Jak zwierzęta przygotowują się do zimy". Były przedstawione zwierzęta, które zapadają w sen zimowy a które nie oraz jak powinien wyglądać prawidłowo przygotowany karmnik dla ptaków.

   

Czytaj więcej...

Dnia 12.10.2018 roku do Wdeckiego Parku Krajobrazowego przyjechali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu. Zajęcia prowadziła Marlena Wojciechowska Zielony Edukator  -Urząd Marszałkowski.
 

Fotorelacja jest w linku u góry strony.

Czytaj więcej...

Dnia 30.11.2017 roku leśne skrzaty Benio i Bożenka wraz z pracownikami Wdeckiego Parku Krajobrazowego odwiedzili Szkołę Podstawową w Gródku i przeprowadzili pogadankę z dziećmi z kl. "0" i kl. I na temat "Jak zwierzęta przygotowują się do zimy" oraz "Dokarmianie ptaków" Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach co nas bardzo ucieszyło.

 

Czytaj więcej...

W dniu 21.04.2015 roku do Wdeckiego Parku Krajobrazowego przyjechała I-III klasa Katolickiej Szkoły Podstawowej ze Świecia. Pracownicy wraz z uczniami poszli na ścieżkę dydaktyczną "Zatoki" aż do punktu widokowego. Następnie w siedzibie Parku został wyświetlony film na temat WPK i na sam koniec spacer po Ogrodzie Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Osie.

Czytaj więcej...

W dniu 3 lutego br. pracownicy Wdeckiego Parku Krajobrazowego odwiedzili Katolickie Przedszkole Aniołowo w Świeciu. Przedstawili prezentację „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy” oraz „Dokarmianie ptaków”. Dzieci słuchały jak oczarowane ciekawostek ze świata zwierząt a my w zamian zostaliśmy obdarowani przepięknym aniołem.

Do zobaczenia wiosną na ścieżce dydaktycznej  „Zatoki” oraz w siedzibie naszego Parku.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Czytaj więcej...

W dniu 14 stycznia 2015 roku pracownicy Wdeckiego Parku Krajobrazowego na zaproszenie Pani Danuty Nowak wybrali się do Zespołu Szkół Nr 31 w Bydgoszczy z prezentacją nt. „Ślady i tropy ssaków”. Na koniec zajęć uczniowie wykonywali odciski tropów zwierząt leśnych. Zajęcia bardzo się podobały i dostaliśmy ponowne zaproszenie do szkoły z prelekcją na wiosnę. 

Czytaj więcej...