wpk

Dnia 30.11.2017 roku leśne skrzaty Benio i Bożenka wraz z pracownikami Wdeckiego Parku Krajobrazowego odwiedzili Szkołę Podstawową w Gródku i przeprowadzili pogadankę z dziećmi z kl. "0" i kl. I na temat "Jak zwierzęta przygotowują się do zimy" oraz "Dokarmianie ptaków" Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach co nas bardzo ucieszyło.

 

Czytaj więcej...

W dniu 21.04.2015 roku do Wdeckiego Parku Krajobrazowego przyjechała I-III klasa Katolickiej Szkoły Podstawowej ze Świecia. Pracownicy wraz z uczniami poszli na ścieżkę dydaktyczną "Zatoki" aż do punktu widokowego. Następnie w siedzibie Parku został wyświetlony film na temat WPK i na sam koniec spacer po Ogrodzie Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Osie.

Czytaj więcej...

W dniu 3 lutego br. pracownicy Wdeckiego Parku Krajobrazowego odwiedzili Katolickie Przedszkole Aniołowo w Świeciu. Przedstawili prezentację „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy” oraz „Dokarmianie ptaków”. Dzieci słuchały jak oczarowane ciekawostek ze świata zwierząt a my w zamian zostaliśmy obdarowani przepięknym aniołem.

Do zobaczenia wiosną na ścieżce dydaktycznej  „Zatoki” oraz w siedzibie naszego Parku.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Czytaj więcej...

W dniu 14 stycznia 2015 roku pracownicy Wdeckiego Parku Krajobrazowego na zaproszenie Pani Danuty Nowak wybrali się do Zespołu Szkół Nr 31 w Bydgoszczy z prezentacją nt. „Ślady i tropy ssaków”. Na koniec zajęć uczniowie wykonywali odciski tropów zwierząt leśnych. Zajęcia bardzo się podobały i dostaliśmy ponowne zaproszenie do szkoły z prelekcją na wiosnę. 

Czytaj więcej...

W dniu 29.10 2014 przedstawiciele WPK mieli zaszczyt brać udział w komisji konkursowej "Dary jesieni" w Szkole Podstawowej w Drzycimiu.

Czytaj więcej...

W dniu 24.10.2014 r. mieliśmy okazję gościć w Kujawsko - Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Prelekcja była na temat walorów przyrodniczo-historycznych WPK oraz ukazanie piękna naszego Parku w formie wystawy.

Czytaj więcej...

W ramach przyrodniczych spotkań w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu przeprowadzono prelekcje dla kl. I-III oraz IV-VI pt. "Zimorodki Wdeckiego Parku Krajobrazowego"
23.10.2014r.

Czytaj więcej...

W dniu 13.10.2014 mieliśmy przyjemność gościć dzieci z Przedszkola "Puchatek" ze Świecia na ścieżce edukacyjnej "Zatoki" oraz w ogrodzie Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Osie.

Czytaj więcej...

Dnia 4 września 2014 roku mieliśmy przyjemność przeprowadzić warsztaty terenowe Rezerwat biosfery "Bory Tucholskie z uczestnikami z Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Wycieczka liczyła 25 osób. Płynęliśmy tramwajem wodnym oraz spacerowaliśmy ścieżką dydaktyczną "Zatoki" na punkt widokowy. Dziękujemy za przyjemnie spędzony czas oraz zapraszamy ponownie do zwiedzania "Borów Tucholskich".

Czytaj więcej...

Dnia 16 lipca 2014 roku odbyło się spotkanie z młodzieżą z Klub Centrum Szkolenie Logistyki w Grudziądzu WK PTTK OSeSek pod opieką pani Agnieszki Kotowicz.

Czytaj więcej...