Wydarzenia

Wydarzenia ma HomePage WPK

 • Nabór na dwudniowe zajęcia przyrodnicze

  04.03.2024

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami z uwagi na duże zainteresowanie zajęciami dwudniowymi we Wdeckim Parku Krajobrazowym ogłaszamy nabór na dwudniowe zajęcia przyrodnicze. Nabór odbywać będzie się na podstawie przesłanych prac konkursowych wraz ze zgłoszeniem.

  Zadanie konkursowe polega na nakręceniu krótkiego filmu/ spotu edukacyjnego w którym przekonacie jury konkursowe że to właśnie Wy powinniście wziąć udział w dwudniowych zajęciach edukacyjnych na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego.

  Jeżeli przyroda jest dla Was ważna i chętnie podejmujecie działania na rzecz jej ochrony to ten konkurs jest właśnie dla Was.

  Więcej informacji w sekcji Konkursy ekologiczne

   
 • Noc Sów we Wdeckim Parku Krajobrazowym - 16.03.2024 r.

  28.02.2024

  Program tegorocznych warsztatów stacjonarno-terenowych „Noc Sów we Wdeckim Parku Krajobrazowym” będzie obejmował w części stacjonarnej prelekcję na temat "Sowy krajobrazu rolniczego" połączoną z rozpoznawaniem ich głosów, którą poprowadzi dla Nas Edwin Siwek ze Stowarzyszenia Ochrony Sów. W programie przewidziane jest również wyjście w teren na nocne nasłuchiwanie sów, które zakończone zostanie wspólnym ogniskiem (prowiant - kiełbaski, chleb i itp. we własnym zakresie). Wyjście w teren uzależnione będzie od panujących warunków pogodowych (prosimy o stosowny ubiór), mile widziane latarki.

  Na warsztaty stacjonarno-terenowe obowiązują zapisy, ze względu na charakter imprezy liczba miejsc ograniczona - 70 osób. Zapisy poprzez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia pod numerem:
  tel. 693-481-099

  Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem wydarzenia zamieszczonym poniżej:

  Attachments:
  Nazwa plikuRozmiar pliku
  Noc sów we Wdeckim Parku Krajobrazowym - regulamin wydarzenia.pdf184 kB
   
 • Konkurs plastyczny "Tajemnice sów"

  28.02.2024

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Tajemnice sów". Regulamin konkursu oraz metryczka dostępne poniżej:

   
 • Tam i z powrotem. Fascynująca wędrówka Gotów z Wdeckiego Parku Krajobrazowego.

  02.01.2024

  Tam i z powrotem. Fascynująca wędrówka Gotów z Wdeckiego Parku Krajobrazowego.

  Zapraszamy na kolejne spotkanie z archeologią Wdeckiego Parku Krajobrazowego.
  Tym razem, będzie okazja do poznania historii fascynującej wędrówki Gotów, którzy w pierwszym tysiącleciu naszej ery przemierzyli ogromną część Europy a ślady tej wędrówki można do dziś spotkać w leśnych ostępach Wdeckiego Parku Krajobrazowego!

   
 • Rozstrzygnięcie VII edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego Perły Polskiej Przyrody

  31.10.2023

  nagroda Perły Polskiej Przyrody Grand Prix 2023

  W dniu 29 października nastąpiło rozstrzygnięcie VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Perły Polskiej Przyrody 2023. Tegoroczna edycja zgromadziła 252 fotografów dzikiej przyrody, którzy w 6 kategoriach konkursowych nadesłali łącznie 2044 prace.

  Zwycięskie prace z tegorocznej edycji, jak również z poprzednich można zobaczyć na profilu społecznościowym Facebook poświęconemu konkursowi fotograficznemu www.facebook.com/PerlyPolskiejPrzyrody
  oraz na Instagramie www.instagram.com/perly_polskiej_przyrody

  Z listą laureatów można zapoznać się poniżej:

  Attachments:
  Nazwa plikuRozmiar pliku
  Perły Polskiej Przyrody 2023 - rozstrzygnięcie.pdf106 kB
   

Warto zobaczyć