Wydarzenia

 • Rozstrzygnięcie VII edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego Perły Polskiej Przyrody

  31.10.2023

  nagroda Perły Polskiej Przyrody Grand Prix 2023

  W dniu 29 października nastąpiło rozstrzygnięcie VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Perły Polskiej Przyrody 2023. Tegoroczna edycja zgromadziła 252 fotografów dzikiej przyrody, którzy w 6 kategoriach konkursowych nadesłali łącznie 2044 prace.

  Zwycięskie prace z tegorocznej edycji, jak również z poprzednich można zobaczyć na profilu społecznościowym Facebook poświęconemu konkursowi fotograficznemu www.facebook.com/PerlyPolskiejPrzyrody
  oraz na Instagramie www.instagram.com/perly_polskiej_przyrody

  Z listą laureatów można zapoznać się poniżej:

  Attachments:
  Nazwa plikuRozmiar pliku
  Perły Polskiej Przyrody 2023 - rozstrzygnięcie.pdf106 kB
   
 • Perły Polskiej Przyrody 2023 - Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

  08.09.2023

  plakat konkursu Perły Polskiej Przyrody 2023

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Perły Polskiej Przyrody 2023”.

  Konkurs fotograficzny ma na celu prezentację różnorodności przyrodniczej Polski poprzez przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców walorów przyrodniczych naszego kraju. Fotografia staje się nie tylko relacją z obserwacji natury i fascynacji zjawiskami przyrodniczymi, ale także osobistą narracją łączącą niezwykłości świata przyrody z artystyczną  wrażliwością i umiejętnością przekazywania obrazu za pomocą obiektywu aparatu fotograficznego dającego możliwość podziwiania niesamowitych przedstawień natury.

  Zachęcamy Państwa do włączenia się w tą niecodzienną inicjatywę jaką jest promocja różnorodności polskiej przyrody. Gorąco liczymy na Państwa zaangażowanie, wierząc, że będzie to także okazja do promocji własnej twórczości artystycznej.

  Czas trwania konkursu: 08.09.2023 - 15.10.2023r.

  Link do regulaminu konkursu: Regulamin

  Link do karty zgłoszeniowej: Karta zgłoszeniowa

  Fecebook: www.facebook.com/PerlyPolskiejPrzyrody

   
 • Awaria telefonu

  24.04.2023

  Drodzy Goście!
  Od pewnego czasu borykamy się z awarią linii telefonicznej. Osoba dzwoniąca słyszy standardowy sygnał oczekującego połączenia, a u nas cisza, telefony nie wydają żadnego dźwięku. Próbujemy naprawić linię jak najszybciej, ale awaria się przeciąga. W związku z tym uruchomiliśmy drugą linię telefoniczną, pod numerem: 609 919 881  i na ten numer prosimy kontaktować się z nami. Kontakt możliwy jest również mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  W celu kontaktu bezpośrednio z konkretnym pracownikiem prosimy szukać namiaru w dziale KONTAKT

   
 • Rozstrzygnięcie VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Perły Polskiej Przyrody 2022

  31.10.2022

  W dniu 30 października nastąpiło rozstrzygnięcie VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Perły Polskiej Przyrody 2022. Tegoroczna edycja zgromadziła 196 fotografów dzikiej przyrody, którzy w 6 kategoriach konkursowych nadesłali łącznie 1623 prac.

  Zwycięskie prace z tegorocznej edycji, jak również z poprzednich można zobaczyć na profilu społecznościowym Facebook poświęconemu konkursowi fotograficznemu www.facebook.com/PerlyPolskiejPrzyrody
  oraz na Instagramie www.instagram.com/perly_polskiej_przyrody

  Z listą laureatów można zapoznać się poniżej:

  Attachments:
  Nazwa plikuRozmiar pliku
  Perły Polskiej Przyrody 2022 - rozstrzygnięcie.pdf71 kB
   
 • Zmiana terminu nadsyłania zgłoszeń - konkurs "Perły Polskiej Przyrody 2022"

  14.10.2022

  UWAGA!!! Zmiana terminu nadsyłania praca na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Perły Polskiej Przyrody 2022".
  Termin upływa z dniem 21 października 2022r., decyduje data stempla pocztowego.

   

Warto zobaczyć

 • Szkoła w Brzezinach

  19.08.2013

  kolekcja roślin w szkole w Brzezinach

  Na wschód od Osia, w odległości około 5km, znajduje się godna zwiedzenia szkoła podstawowa. W przyszkolnym arboretum zgromadzono kolekcję roślin, liczącą obecnie ponad 150 gatunków drzew i krzewów.

   
 • Zalew Żur

  19.08.2013

  Zalew Żur

  W 1929 roku w wyniku powstania Elektrowni Wodnej w Żurze utworzony został na Wdzie zbiornik zaporowy o powierzchni 440 ha z bogato rozwiniętą linią brzegową długości aż 34 kilometrów. Szczególną cechą zalewu są liczne półwyspy, wyspy i zatoki. Brzegi zbiornika porastają starodrzewia z licznymi pomnikowymi dębami i lipami.

   
 • Miedzno

  19.08.2013

  Miedzno - jedna z najstarszych wsi powiatu świeckiego

  Jedna z najstarszych wsi powiatu świeckiego, położona 3,5 km na wschód od Osia. Pierwsze wzmianki o wsi Mestyno pochodzą z 1253 roku. W czasach krzyżackich jako wieś czynszowa stanowiła własność zakonu w komturstwie świeckim.

   
 • Błędno

  19.08.2013

  Błędno malownicza osada leśna

  Błędno jest malowniczą osadą leśną położoną pośród licznych bogato rozwiniętych meandrów Wdy. Wokół osady rozciągają się rozległe lasy, które w czasach II Wojny Światowej stały się ostoją ruchu partyzanckiego.

   
 • Zgorzały Most

  19.08.2013

  osadza Zgorzały Most

  Osada o osobliwej nazwie Zgorzały Most powstała przed 1772 rokiem. Należała do folwarku w Wierzchach stanowiącego własność królewską.

   
 • Stara Rzeka

  19.08.2013

  Stara Rzeka jedna z najpiękniejszych wsi Borów Tucholskich

  Jedną z najpiękniejszych wsi Borów Tucholskich jest położona 8 km na północny – zachód od Osia wieś Stara Rzeka. Powstanie wsi datowane jest na połowę XVIII wieku.